Update e-readers

vrijdag 11 september 2009 – 1:26 pm - door Eric de Boer

Mijn vorige bijdrage op dit blog was een iets te opportunistisch en wat ongenuanceerd stukje over e readers. Mijn doel om wat reacties los te maken en te bewijzen dat blogs nog gelezen worden, is echter wel gelukt. Zie de reacties.

De content en niet de e readers zullen met een lager btw tarief belast worden. En met dank aan BOL.com en Sony die ons middels een duidelijke advertentie op de cover van Metro van vandaag melden dat er al een e reader is voor € 199, hoewel een “echte” nog wel € 299 kost. Maar het gaat de goede kant op. Op naar de € 100 als prijs voor een e reader!

Maar nu lees ik vandaag ook weer iets op internet over het niet compatibel zijn met betrekking tot e readers, waardoor je gekochte content weer niet kunt gebruiken op een andere reader. Dat roept bij mij weer herinneringen op aan mijn Betamax videobanden en mijn Video-8 bandjes die onbruikbaar werden door nieuwe standaarden als VHS en DV bandjes.

Zal ik toch nog maar even wachten met de aanschaf van een e reader tot de kinderziektes er echt uit zijn en er één wereldstandaard is?

  1. 3 reacties op “Update e-readers”

  2. Ja,

    Door Roy op 11 Sep 2009

  3. Wat blijkt nu? De content gaat niet onder een lager BTW-tarief vallen, maar de dragers wel. Daarbij worden overigens geen e-readers genoemd in dit bericht op Webwereld.nl maar wel USB-sticks en - echt waar! - cd-roms.

    Door Jan-Jaap op 21 Sep 2009

  4. Hoewel: in het voorstel van het Ministerie van Financiën staat:

    Het kabinet neemt daarom deze ongelijke behandeling weg en laat vanaf 2010 het verlaagde BTW-tarief gelden voor alle andere dan papieren fysieke dragers waarop de inhoud van een boek is aangebracht, zoals luisterboeken.

    bron: Belastingplan 2010, pagina 43

    Dus toch e-readers met 6% btw?

    Door Jan-Jaap op 21 Sep 2009

Laat een reactie achter